Конкурс за доделу стипендија Фондације “Привредник“

Објављено: 08.10.2021 10:12 Објавио: Јован Стевановић

СРПСКО ПРИВРЕДНО ДРУШТВО ФОНДАЦИЈА

ПРИВРЕДНИК

НОВИ САД

која стипендира даровите и успешне ученике средњих школа и студентe високих школа и факултета

РАСПИСУЈЕ

за пријем нове генерације питомаца и штићеника

у школској 2021/2022. години

Право учешћа имају студенти чија је просечна оцена најмање 9,00 као и студенти који су до сада освојили прве три награде на савезним и интернационалним такмичењима.

Конкурсна документа су:

претходну годину, оверена фотокопија код нотара), дипломе и стечена признања

током школовања и такмичења

оба родитеља или потврду о незапослености

Предност при избору имају кандидати слабијег материјалног стања.

Конкурс је отворен од 01. октобра до 20. октобра 2021. године. Студенти су дужни до 30.10.2021. доставити потврду о накнадно положеним испитима који се узимају у обзир код коначне оцене о испуњености услова Конкурса.

Одлука о пријему донеће се сагласно Правилнику Фондације “Привредник”, у року од  45 дана.

У складу са прописаним условима услед пандемије вируса Covid 19 неће се одржати тестирање кандидата тестовима когнитивних способности и тестовима личности.

Усмени интервјуи ће се реализовати по процени руководства Фондације  о чему ће кандидати бити накнадно обавештени.

Пријаве доставити лично на адресу:

Биро Канцеларије за Косово и Метохију у Косовској Митровици

Ослобођења б.б.