Еразмус+ студентска мобилност – Универзитет у Сивасу, Турска – Кратак рок за пријаву

Објављено: 21.01.2022 10:59 Објавио: Јован Стевановић

У складу са потписаним интер-институционалним уговором са Џумхуријет Универзитетом у Сивасу, Турска расписује се позив за стипендирану мобилност и праксу за студенте основних, мастер и докторских студија.

Основне и мастер студије:

Докторске студије (припрема докторске дисертације):

Реализација мобилности: летњи семестар 2021/2022. године (од марта до јула  2022. године)

Број стипендија: 4

Потребна документа за пријаву:

1. Пријавни формулар за Еразмус плус;
  2. прелиминарни уговор о учењу;
  3. уверење о полoженим испитима са просечном оценом (Transcript of Records) на енглеском језику;
  4. биографија (1-2 странице);
  5. потврда о знању енглеског језика (очекивани најнижи ниво знања енглеског језика: Б2);
  6. копија прве странице пасоша;

Основни критеријуми за селекцију студената су подударање студијских програма, знање енглеског језика, претходно учешће на Еразмус+ програму мобилности, просечна оцена и равномерна заступљеност студијских програма.

Рок за пријаву: 10. фебруар 2022. године

Џумхуријет Универзитет у Сивасу  одлучује  о укупном броју стипендија и финалној  селекцији  номинованих  кандидата  сходно  броју стипендија намењених Универзитету у Приштини.

Информацију о Џумхуријет универзитету и студијску понуду можете погледати на https://obs.cumhuriyet.edu.tr/oibs/bologna/

Информације о стипендираној мобилности:

Пријава:

Сва документа можете послати електронским путем на erasmus@pr.ac.rs, поштом или их донети лично у Ректорат радним данима од 08:00 до 14:00 часова.

Адреса: Универзитет у Приштини са привременим седиштем у Косовској Митровици
Филипа Вишњића бб, 38220 Косовска Митровица

Напомена за слање поштом: Пријава за Еразмус+ мобилност

Уколико су вам потребне додатне информације или помоћ у припреми докумената, обратите се Канцеларији за међународну сарадњу Универзитета, на valentina.draskic@pr.ac.rs или 028-422-340.

Узимајући у обзир тренутну пандемију ковида-19 у Србији и свету, Универзитет у Приштини, заједно са својим партнерским институцијама прати здравствену ситуацију, као и рестрикције за путовања. Расписани конкурси, односно мобилности биће реализоване САМО под условом да се мобилност може одвијати несметано и сигурно по здравље кандидата. У случају погоршања, благовремено ћете бити обавештени о отказивању мобилности. Препоручује се да се не предузимају било које активности плаћања/резервација виза, авионских карата и смештаја, пре него што добијете дозволу за то.